Home > Aktualności > Z życia jednostki > Uroczyste przekazanie sprzętu w ramach projektu „Małopolskie OSP 2024” [ZDJĘCIA]

Dziś w naszej remizie odbyło się wyjątkowe wydarzenie – uroczyste przekazanie sprzętu dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Korzenna w ramach projektu „Małopolskie OSP 2024”. Strażacy z różnych miejscowości otrzymali nowoczesne mundury bojowe, które znacząco poprawią ich bezpieczeństwo i komfort podczas akcji.

Szczególnym momentem dla naszej jednostki było poświęcenie i przekazanie nowego lekkiego samochodu Renault Trafic z 2019 roku, oznaczonego jako SLOp. Nowy pojazd zastąpił wysłużonego Mercedesa Sprintera z 1997 roku. Podczas uroczystości ks. proboszcz Emil Myszkowski poświęcił nowy pojazd, podkreślając jego istotną rolę w służbie lokalnej społeczności i bezpieczeństwa.

Nowy samochód jest dla nas ogromnym powodem do radości i dumy! Będzie nie tylko wsparciem w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ale także przyda się podczas zawodów drużyny MDP oraz przy organizacji wydarzeń Orkiestry i Mażoretek. To już kolejny pojazd w naszej jednostce OSP, co znacząco wzmocni nasze możliwości.

Podczas uroczystości klucze do nowego samochodu pożarniczego zostały uroczyście przekazane przez st. bryg. Pawła Motykę oraz Wójta Gminy Korzenna Leszka Skowrona. Odebrali je nasi strażacy dh Jakub Przychocki i dh Mateusz Zwolenik. Nowe mundury bojowe odebrali z kolei dh Maciej Kiełbasa oraz dh Daniel Olchawski.

Naczelnik OSP Mogilno, dh Paweł Rola, podkreślił znaczenie wspólnego wysiłku: Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc i obecność, zarówno dzisiaj, jak i podczas ostatniego zebrania. Cieszy mnie, że udało się zorganizować wydarzenie na tak dużą skalę.

W uroczystości uczestniczyli ważni goście, których obecność i wsparcie było dla nas dużym wyróżnieniem:

• Komendant miejski PSP st. bryg. Paweł Motyka,
  • Wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron,
  • Członek zarządu Powiatu Nowosądeckiego Franciszek Kantor,
  • Proboszcz Parafii Mogilno ks. Emil Myszkowski,
  • Kapelan gminny ks. dh Damian Siciarz.

Nie zabrakło również prezesów, naczelników i przedstawicieli jednostek OSP z gminy Korzenna, którym serdecznie dziękujemy za obecność. To dzięki wspólnemu zaangażowaniu i współpracy nasza jednostka może się rozwijać i lepiej służyć lokalnej społeczności.