Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Home > Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza jest powoływana na podstawie Statutu OSP. Drużynę powołuje się w celu zainteresowania młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania do bezinteresownej służby w OSP. Do MDP mogą zapisać się osoby w wieku od 10 do 18 lat. 

Nasza Drużyna Pożarnicza działa od maja 2008 roku. Pierwszym opiekunem był Paweł Rola. 

Zawody MDP, Grybów 2008r. 

Działania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej:

Poszerzanie wiedzy z zakresu pożarnictwa poprzez cotygodniowe spotkania, mające na celu edukację w przypadku zagrożenia pożarowego. Młodzież również uczy się jak poprawnie udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w razie wypadku, urazu czy ataku choroby. Dzięki zdobytej wiedzy członkowie biorą udział w corocznym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej, zajmując wysokie miejsca.  Młodzi strażacy dzielą się swoją wiedzą z młodszymi dziećmi na pokazach, które cieszą się wielkim zainteresowaniem, zachęcając do wstąpienia w szeregi MDP. Pokazy organizowane są w szkołach w Mogilnie, Koniuszowej i Posadowej. 

Aktywna forma spotkań pozwalająca rozwijać sprawność fizyczną – ćwiczenia i udział w zawodach sportowo-pożarniczych na szczeblu gminnym i powiatowym. Powiatowe i Wojewódzkie zloty MDP gdzie młodzi druhowie mają do wykonania kilkanaście konkurencji w terenie, pozwalają na dobrą zabawę oraz integrację z uczestnikami innych jednostek. 

Działają w wolontariacie Fundacji DKMS, która zajmuje się rejestracją potencjalnych dawców szpiku kostnego. Pomoc polega na roznoszeniu ulotek, balonów, chorągiewek Fundacji,  zachęcania osób oraz zbiórki datków do puszek. 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza to także zabawa i integracja. Młodzi druhowie wraz z druhami z innych jednostek  z terenu naszej gminy biorą udział w wyjazdach integracyjnych. Między innymi byli w Gołkowicach gdzie grali w kręgle. Wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki, rywalizowali podczas gry w LaserShot. Odwiedzili też Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą w Nowym Sączu. Podczas wizyty młodzież mogła dowiedzieć się jak wygląda praca strażaków z PSP a także zobaczyć sprzęt jakim dysponują. 

Opiekunowie MDP: 

Dawid Ogorzałek (2010 – obecnie)
Karol Chronowski (2017 – obecnie)
Łukasz Kożuch (2018 – obecnie)
Jakub Przychocki (2019 – obecnie)

Wojnarowa, Gminny Dzień Strażaka 2016

Zdjęcie 1 z 14

Skład MDP:

Dziewczęta:

Bacia Sabina, Bielak Patrycja, Chronowska Aleksandra, Filip Weronika, Jarosz Nicole, Kożuch Justyna, Oleksy Martyna, Rosiek Aleksandra, Ruchała Agnieszka, Smaga Karolina, Szczygieł Ewa

Chłopcy:

Bacia Sebastian, Bugara Wiktor, Bogusz Dawid, Filip Mateusz, Fyda Tomasz, Fyda Wojciech, Filipowicz Szymon,Gajdosz Albert, Gajdosz Kamil, Gajdosz Oskar, Głód Wiktor, Jasiński Damian, Kiełbasa Mateusz, Kiełbasa Marcin, Kołodziej Patryk, Kołodziej Wiktor, Marek Szymon, Michalik Grzegorz, Ogorzałek Michał, Paubiak Michał,Ruchała Adrian, Smaga Kamil, Smaga Krzysztof, Szlag Dawid, Szlag Paweł, Szlag Piotr, Wójcik Dominik


WSPIERAJĄ NAS