XI Gminny Dzień Strażaka 2023 | Lipnica Wielka [ZDJĘCIA]

Home > Aktualności > Z życia jednostki > XI Gminny Dzień Strażaka 2023 | Lipnica Wielka [ZDJĘCIA]

XI Gminny Dzień Strażaka 2023 | Lipnica Wielka [ZDJĘCIA]

28 maja 2023 w Lipnicy Wielkiej odbył się XI Gminny Dzień Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem od szkoły podstawowej do kościoła parafialnego. Na czele pochodu szedł dowódca uroczystości dh Paweł Rola a tuż za nim  szła nasza Orkiestra Dęta OSP Mogilno pod kierownictwem dh Adama Zwolenika, kolejno sztandar jednostki OSP Lipnica Wielka, kompania honorowa, członkowie MDP oraz pozostałe poczty sztandarowe.

Następnie odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem kapelana gminnego ks. dh Damiana Siciarza który również skierował do nas Słowo Boże. Później wszyscy wrócili przemarszem pod szkołę a potem udaliśmy się samochodami do Dworu Muzycznego, gdzie odbył się uroczysty apel.

Podczas święta został poświęcony nowy ciężki wóz bojowy dla jednostki OSP Lipnica Wielka. Komendant Miejski PSP dh Paweł Motyka oraz członek Prezydium Powiatowego ZOSP RP dh Leszek Skowron dokonali symbolicznego przekazania kluczy naczelnikowi dh Jarosławowi Babiec, który z kolei przekazał je kierowcy. Po poświęceniu pojazdu przez ks. Janusza Mąkę, proboszcza parafii w Lipnicy Wielkiej, została symbolicznie przecięta wstęga na samochodzie przez zaproszonych gości.

 


WSPIERAJĄ NAS