Home > Aktualności > Z życia jednostki > Zacięta rywalizacja na VIII Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych MDP w Podegrodziu

26 czerwca na stadionie sportowym w Podegrodziu odbyły się VIII Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które zgromadziły 22 drużyny z terenu powiatu Nowosądeckiego, w tym 13 chłopięcych i 9 dziewczęcych. Wszystkie drużyny zostały wyłonione podczas ubiegłorocznych zawodów gminnych. Podczas zawodów młodzi strażacy zmierzyli się w trzech konkurencjach, tj.  musztra, sztafeta oraz rozwinięcie bojowe. Zawody odbyły się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów, co w dobie pandemii było szczególnie ważne. Podczas zawodów strażackich w Podegrodziu młodzi ochotnicy udowodnili, że ich umiejętności nie ograniczają się jedynie do działań sportowych. To także doskonała okazja do rozwoju, zdobycia doświadczenia i budowania współpracy.

Końcowa klasyfikacja:

XÎ miejsce – MDP OSP Gaboń z wynikiem 881,0
XII miejsce- MDP OSP Łososina Dolna z wynikiem 794,0
XIII miejsce – MDP OSP Królowa Górna z wynikiem 779,3

Każda drużyna została uhonorowana dyplomem, a te, które zdobyły czołowe miejsca, otrzymały puchary, medale oraz wartościowe nagrody w postaci bonów o wartości od 200 do 500 złotych dla całej drużyny. Warto zaznaczyć, że organizacja zawodów była możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze strony Starostwa Powiatu Nowosądeckiego, które przekazało środki z Programu “Bezpieczne Sądeckie”.